Rýchly začiatok podnikania

Chcete začať s podnikaním, ale chýba vám firma, s ktorou by ste ho mohli rozbehnúť? V takom prípade vás asi napadne, že si ju musíte založiť.

A spolu s tým začnú vznikať aj obavy. Už len samotný zápis firmy do Obchodného registra SR (OR SR) môže trvať mesiac, nevraviac o byrokracii, návštevách úradov a vyplňovaní dokumentov. A v týchto dokumentoch ako aj v zakladateľských listinách by ste sa mali dobre vyznať, tiež poznať postup, ako sa taká obchodná spoločnosť s.r.o. vlastne zakladá. Ak ste v tomto odvetví zatiaľ laik, pravdepodobne by ste si mali tieto postupy zistiť a naštudovať. A pravdepodobne aj rátať s prekážkami a polenami pod nohami, ktoré vám pripravia zamestnanci úradu.

Muž s okuliarmi

Mohlo by sa teda napríklad stať, že aj napriek snahe a úsiliu pochopiť celý postup, by ste toho nakoniec moc nevybavili. Veď sa pozrime na situácii reálne- prečo podniká len menšina z nás? Prečo väčšina ľudí robí pravidelne prácu, ktorá ich nebaví a nerozbehnú svoj vlastný podnikateľský plán? Práve pre toto!

A dôvodom je potom aj fakt, že na takéto zakladanie a zapísanie obchodnej spoločnosti do OR SR proste nemajú čas. A čas je zároveň faktorom tiež pre podnikateľov, ktorí pred sebou vidia príležitosti, ktorých by sa mali chytiť čo najskôr. Aj tých bohužiaľ môže zabrzdiť spomenutá byrokracia.

Žena za počítačom

Existuje z tohto kolotoča papierov, úrady a neochoty cesta von?

Áno, a tým východiskom je predaj firmy, v našom prípade teda jej kúpa. Kúpa hotovej, predzaloženej obchodnej spoločnosti s.r.o. pripravenej na okamžitý prevod obchodného podielu a tým pádom k rýchlemu naštartovaniu podnikania. Novozaložené ready – made firmy vznikli za týmto účelom, aby sa predávali záujemcom, ktorí majú prichystaní svoj podnikateľský plán a chcú ho čo najskôr rozbehnúť. Mnohé z týchto spoločností na predaj sú už takisto zaregistrované u správcu dane.