Oplatí sa tienenie na terasu?

Balkón či terasa sú častým kritériom ľudí pri výbere nehnuteľnosti. Čo by ste robili na byte bez balkóna? Občas potrebujeme vyjsť von a užiť si čerstvý vzduch v exteriéri. No určite mi dáte za pravdu, že balkón je skvelou možnosťou na prečítanie knihy či by pitie kávy len vtedy, ak nám praje počasie. Silné slnečné žiarenie, silný vietor, dážď, ale napríklad aj hmyz vo večerných hodinách nám nedovoľujú užiť si balkón naplno. Aj vám sa už stalo, že ste sa radšej postavili a odišli sa pred silným slnkom schovať do vnútra? Teraz vám však pobyt na balkóne už viac nič nepokazí. Zaobstarajte si tienenie.

roleta

Tienenie balkóna sa niekomu môže zdať ako zbytočnosť, ale ak aj vás začnú otravovať vonkajšie podmienky a bude vám to znepríjemňovať pobyt na balkóne, určite tienenie oceníte. Tienenie balkóna a terasy hneď neznamená, že sa zadebníte. Moderné techniky tienenia sú prispôsobené dnešnej dobe a poskytujú vám komfort a možnosť užívanie balkóna aj pri stiahnutých roletách.

tienenie terasy

Vonkajšie rolety

Rolety sú vyrobené z textílie, a poskytujú ochranu pred slnečným žiarením. Textília nie je taká pevná ako v prípade exteriérových žalúzií vyrobených z hliníka. Preto ak vaším jediným problémom je slnečné žiarenie, ktoré vám znepríjemňuje pobyt na balkóne či terase, textilné rolety sú pre vás vhodnou variantou. Pokiaľ však bývate v oblasti, kde je aj častý silný vietor či z terasy vás vyženie silný dážď, hliníkové exteriérové žalúzie sú oveľa lepším riešením. Hliník je pevný a odolný materiál, ktorý vám v takýchto podmienkach dokáže aj ochrániť majetok na terase. Tienenie na terase je taktiež možné ovládať pomocou diaľkového ovládača. To vám zabezpečí ešte väčší komfort pri posedení. So zapadajúcim slnkom sa nemusíte neustále zdvíhať a ručne sťahovať rolety. Zaujíma vás cena vonkajších roliet? Navštívte internetovú stránku screenoverolety.sk a dozviete sa o možnostiach tienenia na terasu oveľa viac.