Lesk a estetický vzhľad sú charakteristické pre nerez

Vypočítať presnú cenu stavby domu či pri rekonštrukcii bytu nie je vôbec jednoduché, stále sa môžeme pohybovať iba v približných cenových reláciách, pretože na ich tvorbu majú vplyv mnohé faktory a niektoré z nich nevieme nijako ovplyvniť, iba akceptovať. Druhy materiálov sú takisto výrazným faktorom pri tvorbe cien stavebného diela.

Veľkorysé interiéry dopĺňa nerez

V súčasnosti sa ceny stavebných materiálov, ale aj práce menia veľmi rýchlo a väčšinou smerom hore. Preto sa ceny vypočítavajú veľmi ťažko, čo udáte dnes, zajtra už nemusí platiť. Nerez je však materiál, ktorý je na trhu už roky, preto vieme, že nie je veľmi lacný, čo má však nadväznosť na jeho kvalitu. Je takmer nezničiteľný, v trende bude aj o 50 rokov a vďaka tvárnosti a nerezové zábradlie cenník dizajnovej všestrannosti sa dokáže premeniť na akýkoľvek prvok.

Najčastejšie sa z nerezu vyrába zábradlie, ktoré sa dá umiestniť do interiéru, ale aj do vonkajšieho prostredia a prispôsobí sa každému štýlu. Stĺpikové zábradlie je najbežnejšou formou, ukotviť sa dá zhora alebo z bočnej strany podlahy. Jeho lesk a elegancia sú hlavným benefitom, ktorý využívajú architekti a dizajnéri, ak chcú vyjadriť estetický náboj celého priestoru.

Okrem stĺpikového zábradlia sa používa aj kombinácia nerezovej nosnej konštrukcie a skla, ide o originálnejší spôsob tvorby zábradlia na schodoch, terasách či balkónoch. Sklo sa na nerezové stĺpiky prichytáva úchytmi, jeho hrúbka je cca 8mm a okrem čírej verzie sa obľube tešia aj iné úpravy, napríklad pieskovanie, matné sklo, farebné alebo s grafickou potlačou, ktorá sa robí priamo na povrch skla.

Na balkónoch aj terasách sa nerez vyníma

Spomínané cenové výpočty sa aj pri nerezovom zábradlí riadia množstvom a typom materiálu, použitého na jeho výrobu, zložité prepracovanie alebo súčasť nejakých atypických prvkov. Do úvahy treba brať aj skutočnosť do akého prostredia sa zábradlie umiestni, pretože exteriér je na kvalitu materiálu náročnejší, musí odolať vode, mrazu, slnečnému žiareniu či nadmernej prašnosti.