Ak sprchovací kút, tak jednoznačne WALK-IN.

Kúpeľňa je pre mnohých tou najdôležitejšou miestnosťou v dome alebo byte, preto tomu zodpovedá aj prístup k výberu všetkých komponentov, ktoré tvoria vybavenie tejto miestnosti. Výber kachličiek a dlažby, vodovodných batérií, vešiačikov alebo zrkadla zaberá niekedy viac času ako nákres celého domu. No najdôležitejší v kúpeľni je u väčšiny sprchovací kút, ktorý je akýmsi stredobodom miestnosti podobne ako krb v obývačke.

Vari najštýlovejším a najpraktickejším riešením výberu sprchovacieho kúta je systém WALK-IN, ktorý na rozdiel od klasických sprchovacích kútov nemá žiadne dvere. Takto poskytuje veľmi pohodlný vstup do sprchy, kedy neprichádzate do styku s dvierkami. Je to nielen štýlové riešenie, ale aj veľmi praktické, pretože pri sprchovacích kútoch spôsobujú problémy takmer vždy posuvné alebo otváracie dvere.

sprchovací kút

WALK-IN systém potrebuje iba jednu alebo dve sklenené zásteny, ktoré sú dômyselne uchytené v podlahovej lište a stene. Takýto sprchovací kút pôsobí veľmi vzdušne a opticky zväčšuje miestnosť, čo je v menších kúpeľniach veľmi vítané. Takže na jeho konštrukciu potrebujete iba kvalitnú sklenenú platňu, ktoré sú už dnes vyrábané presne na tieto účely. Firmy ponúkajúce najvyššiu kvalitu týchto sklenených zásten, ako je na Slovensku spoločnosť LM MONT, tieto zásteny ponúkajú v rôznych prevedeniach, takže si klienti môžu vyberať podľa svojho vkusu. K dispozícii sú číre alebo ultračíre sklo, alebo menej priehľadné varianty pieskované, matované alebo veľmi zaujímavé farebné sklo.

kvapky na skle

Samozrejmosťou je bezpečnostné hrubú sklo, ktorého povrchová úprava je vhodná na častý styk s vodou. Na rozdiel od sprchovacích kútov s dvierkami sú tieto sklenené zásteny veľmi jednoducho udržiavateľné, čo ocenia všetky gazdinky. Takéto praktické riešenie vášho sprchovacieho kúta nemá prakticky žiadne nevýhody, pričom kúpeľňa so sklenenou zástenou a správnym výberom obkladu na stenách vytvorí elegantné a veľmi vzdušné miesto vo vašom dome.