Pre niekoho strach, pre iného radosť

Jazda autom môže byť pre niekoho tou najšťastnejšou chvíľkou v jeho živote, no iní sa môže aj báť. Neradi jazdíte príliš rýchlo? Nevkračujte na diaľnicu. Moja mam sa bojí vyjsť na diaľnicu. Pre ňu to je proste veľmi rýchle, aby si čokoľvek okolo seba všímala. Bojí sa aj iných áut, aby do nej v silnej rýchlosti nenarazili. V tomto je veľmi opatrná a aj bojazlivá. Ja mám napríklad strach aj pri šoférovaní auta po meste. Nitra je mesto, kde je veľmi veľa áut na cestách. Samé kolóny, hlavne v poobedňajších hodinách, vás neraz prinútia aj rýchlejšie a správne reagovať. Nie, že by ste boli na vine, ale práveže ten druhý. Buď nedá blinker alebo proste sa len preradí z ničoho nič do iného jazdného pruhu, čo by nemal.

jazda v meste

Auto používame veľmi často. Do svojho zamestnania, do školy, či len tak na nákupy alebo aj na výlety. Všade sa využíva osobná doprava práve osobným automobilom. Aby mohlo vyjsť auto na cestu, musíte mu skontrolovať všetky kvapaliny, dotankovať palivo a tiež skontrolovať tlak v pneumatikách. Taktiež by ste nemali zabúdať na pravidelný servis vášho osobného automobilu, kde automechanik zistí aj nejaké skryté chyby na vašom aute, ktoré aj hneď opraví.

šoférovanie

Nočná cesta prázdnym mestom niekomu vyrazí dych. Vidíte ten rozdiel, keď idete autom len tak sa povoziť v nočných hodinách? Že je to úplne iný pocit, ktorý si vychutnávate? Ten čerstvý vánok, ticho a prádzne uličky so svetielkami nočných lámp vás ohromia natoľko, že budete takéto jazdenie využívať veľmi často. S autom môžete vyjsť na cestu pokiaľ je v dobrom technickom stave. V inom stave by ste to nemali riskovať. Je to životu nebezpečné. Ohrozovali by ste nielen seba, ale aj ostatných okoloidúcich alebo ostatných šoférov. Ak sa bojíte šoférovať, nechajte sa odviezť na miesto vášho určenia inou osobou, ktorá má so šoférovaní omnoho väčšie skúsenosti oproti tým vaším. Vyplňte miesto spolujazdca a nechajte sa odviezť ako v taxíku.