Nízke libido a strata chuti na sex u mužov?

Muži sú vo všeobecnosti vnímaní ako tí, čo sú k sexu a intímnym radovánkam náchylnejší a potrebujú ho pravidelnejšie. Znížené libido alebo znižujúca sa chuť na sex je spravidla ženskou tematikou, ale pozor! Rovnako sa môže dotýkať aj nejedného chlapa. Aj zástupcovia mužského pohlavia sú predsa v nejednom prípade vystavovaní faktorom, ktoré pokles libida zapríčiňujú a odoberajú im chuť na intímne chvíle, čo pre nich kedysi predstavovali atraktívny pôžitok.Muž pozerá cez okno, nuda
Je známe, že takýto pravidelnejší „strácajúci sa pud k nežnostiam“ nie je výsledkom okamihu. Je to naopak dôsledok faktorov, ktoré sa na človeka lepia dlhšiu dobu. A toto je opäť dôvod, prečo sa aj v spojitosti s kvalitným sexuálnym životom zohľadňuje napr. zdravší životný štýl či nutnosť vyvarovať sa silným stresom či podobným negatívam.
Aby sme však boli trochu konkrétnejší, je tu pomerne veľa negatívnych vplyvov, čo hrajú pri tejto téme podstatnú úlohu. Spomeňme napríklad slabú kondíciu, sedavé zamestnanie, nedostatok pohybu, športu či aspoň prechádzok na čerstvom vzduchu. Samozrejme príčinou je aj fyzická záťaž či možno chronické ochorenie, do karát nám nehrá ani únava či nepravidelný spánok. No a samozrejme už spomenutý stres, ktorý má na libido pomerne vplyvné následky.
U nejedného muža je však príčinou toho, že sa mu do sexu chce stále menej i fakt, že ho zastihli opakujúce sa problémy s erekciou. Či už ide o neschopnosť ju dosiahnuť alebo udržať, slabá erekcia je kameňom úrazu pre sexuálny život, častokrát „zabijakom pýchy“ mužstva. Tu však dokážu existovať rýchle riešenia v štýle slaba erekcia Forcex.Muž, kovboj, zlé počasie

  • Silná a pravidelnejšie erekcia je podstatným faktorom sexuálneho apetítu a toho, že k intímnym chvíľam s partnerkou budeme opäť náchylnejší. Pretože nebudeme si klamať, častokrát je práve kvalita a uspokojenie pri sexe to, prečo po ňom túžime prakticky pravidelne.