Emancipácia alebo vyšší počet otrokov?

Aj ľudská rasa je rozdelená na dve pohlavia. Vravíme o ženskom a mužskom pohlaví, i keď slovo rozdelená asi nie je ideálnym výrazom a použil som ho nerád, ale každopádne ten rozdiel tu je, no v žiadnom prípade by nás nemal rozdeľovať, ale skôr spájať.

sluchátka

Verím tomu, že všetko čo stvoril Boh a bolo nám dané prírodou, má svoje opodstatnenie a veľký význam, len ho my, ľudia, musíme nájsť a vedieť využiť. Rozdelenie ľudskej rasy na mužov a ženy tak vôbec nie je náhodné, ale má svoj hlboký význam a pointu. Z takého suchého, vedeckého pohľadu by som povedal starú známu vec, že hlavnou pointou tohto rozdielu je schopnosť vzájomnej sexuálnej príťažlivosti k zrodeniu nových potomkov. To je síce pravda, ale my ľudia sme citlivé bytosti a vidíme v tom aj niečo oveľa viac.

startiung

Nie každá žena má naprogramované svoje „ženské“ vlastnosti a to isté platí aj u mužov, nie každý je rovnaký. Myslieť si, že napríklad každá žena rada pečie a že každý muž má rád futbal a pivo je hlúposť. Vsadím svoj krk na to, že existuje veľa výnimiek, ale priznávam, že existuje niečo také ako genetika.

Je pravdepodobné, že žena by mala mať v sebe materinský inštinkt, väčší cit a pochopenie, ako aj uvážlivejšie vnímanie, zatiaľ čo od mužov sa očakáva skôr priame a tvrdšie jednanie, ako aj väčšia citová odolnosť. To nás prijme zamyslieť sa nad starodávnym a mnohými feministkami nenávideným modelom, kedy žena bola v domácnosti a bola spoľahlivou matkou i gazdinou, zatiaľ čo muž pracoval. Existovala určitá symbióza a myslím si, že byť spoľahlivou matkou s časom určeným k staraniu sa o svoje dieťa vôbec nie je vec, za akú by sa mali ženy hanbiť, skôr by za toto právo mali bojovať i v dnešnej dobe.

Samozrejme chápem a mnohým ženám prajem, aby zastávali vysoké funkcie s vysokým platom, to samozrejme áno, ale čo ostatné ženy, ktoré takéto možnosti, nadanie, či príležitosti nemajú? Hnutia ako majú svoje opodstatnenie, ale pozrime sa na to aj z iného hľadiska, z hľadiska emancipácie.

bezpečnost

„Emancipácia“ na Slovensku chytila podobu, v ktorej už nerobia ťažkú 12 hodinovú šichtu iba muži, ale aj „emancipované“ ženy, aj pokiaľ o to mnohé nestoja a robili by radšej niečo iné. Tak ďakujem pekne za takúto rovnoprávnosť, kedy matka a manželka svojho muža musí drieť 12 hodín vo fabrikách.